Jakie są rodzaje fizjoterapii?

Jako fizjoterapię traktuje się rehabilitację, która często wykonywana jest prywatnie przez pacjenta mającego objawy rozmaitych schorzeń przewlekłych, ale także często symptomy niepokojące na tyle, że być może będą one prowadziły do rozwoju takowych dolegliwości w przyszłości. Wyróżnia się bardzo szeroki wachlarz różnorodnych zabiegów fizjoterapeutycznych, a część z nich opiszemy w dalszych fragmentach.
Zacznijmy od jonoforezy, która znajduje się w szerokim wachlarzu ofert zabiegów rehabilitacyjnych najczęściej, tuż obok masażu leczniczego, czy też masażu klasycznego. Jako jonoforezę rozumie się przede wszystkim rozmaite zabiegi mające na celu likwidowanie uczucia natarczywego bólu, poprzez jego uśmierzenie oraz zwiększenie procesu przemiany materii, usprawniając metabolizm oraz likwidując bądź znacząco redukując napięcie mięśniowe. Jonoforeza opiera się zwłaszcza na wykorzystaniu bodźców elektrycznych, które są skuteczne w tego typu działaniach.

Pobudzają one w ten sposób ludzkie nerwy do dalszej, intensywnej pracy. Z kolei leczenie polem magnetycznym jest kolejnym, trzecim z rzędu rodzajem fizjoterapii, do czego zalicza się zabiegi specjalistyczne opierające się na tworzeniu pola magnetycznego. W ten sposób możliwe jest ustąpienie natarczywego bólu, jego uśmierzenie, ale też i całkowite odprężenie i rozluźnienie mięśni. To sprzyja poprawie metabolizmu. Podobnie rzecz się ma z hydroterapią, która stanowi leczenie z zastosowaniem natrysków wodnych. Mowa tu o zwykłej wodzie, ale też i kąpielach leczniczych.
Artykuł dzięki:

Zobacz stronę autora: https://www.adlitteram.pl/cennik