Rodzaje rehabilitacji specjalistycznej

Wyróżnia się bardzo szeroki zakres rodzajów rehabilitacji tradycyjnej. W głównej mierze warto tu wspomnieć między innymi o takich specjalistycznych zabiegach jak odpowiednio dobrany do stanu i kondycji pacjenta masaż, ale też hydroterapia, jonoforeza, balneoterapia, czy hydroterapia. Jeszcze czymś innym okazuje się leczenie polem elektromagnetycznym czy tak zwana krioterapia. Więcej o poszczególnych z powyższych zabiegów w dalszych akapitach.
Rehabilitacja specjalistyczna w postaci masażu – co może ona zdziałać? W głównej mierze masaż zalicza się do form profilaktycznego rehabilitowania, czyli przede wszystkim łagodzenia wszelakich powstałych skutków, jak również do różnorodnych form zapobiegania powstałym już symptomom negatywnym. W zakresie rehabilitacji poprzez masaż trzeba wspomnieć zwłaszcza o funkcjonowaniu stawów oraz mięśni, które niewątpliwie są najczęściej wymienianą zaletą tego rodzaju zabiegów profilaktycznych. Kolejna kwestia to pobudzanie krążenia oraz zwiększenie przemiany materii.

W ten sposób masaż może odprężać, ale także dawać sto procent ukojenia zszarganym nerwom. Jest to bardzo ważny trening rehabilitacyjny dla osób z chronicznym stresem oraz napadami lęków różnego rodzaju. Kolejnym rodzajem istotnej formy rehabilitacji okazuje się jonoforeza, która opiera się na wykorzystywaniu bodźców elektrycznych w codziennym leczeniu. Ma to na celu zwiększenie czucia, co jest zalecane zwłaszcza osobom mającym kłopot z napięciem mięśniowym. Specjalistyczna rehabilitacja w tym wydaniu jest także równoznaczna z przyspieszeniem przemiany materii oraz niwelowaniem bólu.
Artykuł dzięki: