Wchodząc na stronę dowolnego centrum rehabilitacyjnego, czy nawet prywatnego gabinetu rehabilitacji, od razu można dostrzechttp://contourcolor.pl/ wyraźny komunikat wskazujący na to, że istnieje coś takiego jak rehabilitacja tradycyjna oraz rehabilitacja specjalistyczna. W obrębie zarówno pierwszego jak i drugiego wyszczególnia się natomiast określony podział wewnętrzny na szereg innych rodzajów, typów i odmian rehabilitacyjnych procesów. W niniejszym artykule rozważymy zwłaszcza, co może kryć się pod pojęciem rehabilitacji specjalistycznej.
Rehabilitacja specjalistyczna bazuje zwłaszcza na rehabilitacji neurologicznej, jaka z kolei wymagana jest u wszystkich pacjentów po udarach czy innych urazach zaliczanych do tak zwanych urazów neurologicznych. Dodatkowo, nie zapominajmy także jak szeroka jest aktualnie grupa pacjentów cierpiących na przeróżne schorzenia z zakresu neurochirurgicznego.

Do tego dochodzi grono leczonych na urazy ortopedyczne czy ludzi z intensywnej terapii bądź z urazami wewnętrznymi. Wszyscy oni mają za zadanie wykonywanie zabiegów rehabilitacyjnych, systematycznie przez okres co najmniej trzech tygodni, a często do paru miesięcy – wszystko uzależnione jest głównie od ich stanu, stopnia zaawansowania ich schorzenia i rodzaju nabytego urazu oraz dysfunkcji. Warto wspomnieć także o rehabilitacji kardiologicznej. Ta z kolei opiera się na leczeniu wszystkich, którzy mają konsekwencje przebytych schorzeń układu sercowego i naczyniowego. Nasz Narodowy Fundusz Zdrowia tej grupie pacjentów proponuje stacjonarną rehabilitację kardiologiczną bądź rehabilitację w warunkach ambulatoryjnych, najczęściej do trzydziestu dni bez ponoszenia jakichkolwiek opłat z tego tytułu.
Artykuł dzięki: Wentylator promieniowy